KÖSEOĞLU
Türkçe/ English
×
Koltuk Takımı Yemek Odası Yatak Odası Aksesuar Dekorasyon Tv Üniteleri Blog Hakkımızda Teslimat ve Montaj Mimarlık Hizmeti Yurtdışı Sevkiyat Yasal Uyarılar İletişim

Köseoğlu Mobilya

Firmamız 1976 yılında iki ağaç oymacısı olan Nihat ve Fariz Köseoğlu kardeşler tarafından kuruldu.Ağaç oymacılığına yoğunlaşıp kalife bir kadroya sahip olunduktan sonra,ağaç oymacılığı sektörünün Türkiye’nin önde gelen illerinden Hatay’da iyi bir yer edinildi.

1980’lerden sonra kendi oymalarımızı taşıyan yatak odası,yemek odası ve koltuk takımlarının ihracatına başlandı.Ortadoğu ülkelerine pazar aramaya çıkan Nihat Köseoğlu kısa süre içerisinde Suudi Arabistan’ın Riyad kentinde alıcılarını buldu.Suudi Arabistan pazarını 90’lı yıllarda iyice genişleten Köseoğlu ülkenin hemen hemen her bölgesinde bulundu,müşteri ile olan diyaloglarını arttırdı ve mükemmel bir potansiyele ulaştı.

1993’te şirketimiz unvan’ı olan “Köseoğlu Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi” tescil edildi.Bu yıllarda ilk fabrikasını kuran firmamız birkaç yıl içerisinde 3 katı büyüyerek toplamda 150 personele istihdam edildi.Aylık ortalama neredeyse tamamı el işçiliği ve oymalı olan barok ve klasik tarzda yaklaşık 150 takım üretiliyordu.

1997’de ürün çeşitliliği arttırıldı ve daha önce az miktarda üretilen çay sehpası(zigon) üretimi üzerine yoğunlaşıldı.Tarz olarak aynı çizgide bu ürünler de klasik olarak üretildi.

90’ların sonunda mağazacılığa önem verilerek ilk mağaza tesisimiz açıldı.Antakya merkezindeki bu mağazamız 700m² üzerine kuruldu.Hemen ardından 2.büyük mağazamız şehir merkezi girişinde anayol üzerinde 2000m² lik alanda 2001 yılında faaliyete girdi ve bu yıl itibariyle perakendeciliğe tamamen hız verildi.2002 yılında Suudi Arabistan’ın Cidde şehrinde de 1 mağaza açıldı.2003 Yılında Avrupanın birkaç ülkesine, başta İsveç olmak üzere Almanya, Avusturya, Fransa gibi ülkelere ihracat yapıldı. 2004 ve 2011 Yıllarında Amerika Birleşik Devletlerine de ihracat yapıldı. Yapılan üretimin büyük bir kısmı bu yıllardan sonra mağazalarımıza yönelik oldu.

2006 şu an ki mevcut 2000m² alana kurulu 4 katlı yeni fabrikamıza taşındık.Toplam 8000m² alanlık bir çalışma ortamına sahip olduk.Üretimimize bu yıldan sonra daha yeni makineler ile devam ettik.Şu anda istihdam ettiğimiz personel sayısı 60 ve aylık üretim kapasitemiz 80 takım civarındadır.

 

ŞİRKET YAPIMIZ

1993 yılından beri Köseoğlu Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olan firma ünvanımıza 2010 yılında İnşaat ünvanı da eklenerek şimdiki son halini aldı.2011 yılında inşaat sektörüne de giren firmamız 50 konutluk inşaatı projesini de başarılı bir şekilde tamamlamıştır.

Şirket yetkilileri ve hissedarlarından Nihat Köseoğlu %40,Fariz Köseoğlu %40,Kemal Köseoğlu %20 hisseye sahiptirler.Firma genel müdürümüz Nihat Bey,satış ve pazarlama genel müdürümüz Fariz Bey,üretim genel koordinatörümüz de Kemal Bey’dir.

 

FABRİKA YAPIMIZ

Fabrikamız,2000m² alana kurulu,4 katlı toplam 8000m² de idari bölüm,üretim bölümü,teşhir bölümü,hammadde deposu,yarı mamül,mobilya sarf malzemeleri deposu,sevkiyat,ambalaj ve paketleme, bölümlerinden oluşmaktadır.

Hammaddenin işlenmesi ve tasarım bölümleri 4. katta ki 2000m² alanda,döşeme ve cila atölyesi 3 katta,ambalaj ve depo bölümleri 2 katta 1400m² lik alanda,yine 3 katta 600 m² lik alanda ham iş deposu,2 katta hazır stok,sevkiyata hazır ürünler,montaj ve ambalaj bölümü,1.katta 1400m² sergi alanı,200m² ,400 m² de sevkiyat ve hazırlık bölümü yer almaktadır.

Hammadde işleme bölümünde 20,cila atölyesinde 10,döşeme bölümünde 10,montaj-ambalaj ve paketlemede 5,sevkiyatta 4,satış ve pazarlama da 6 ve idari bölümde 5 kişi olmak üzere toplam 60 kişilik bir personele sahibiz.

 

SERTİFİKASYON VE KALİTE BELGELERİ

Firmamız ISO 9001 kalite yönetim sertifikası,OHSAS 18001 iş güvenliği ve iş sağlığı sertifikasına sahiptir.Köseoğlu Mobilya Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi olarak tescillidir.Ayrıca 17 adet ürün tescili yapmış bulunmaktayız.1 Ocak 20123 tarihi itibariyle düzenli olarak firmamız,iş sağlığı ve güvenliği ile ilgili olarak uzmanlar aracılığı ile personelimize eğitim seminerleri düzenlemektedir.

 

ÜRÜN PORTFÖYÜ

Firmamız, klasik,barok,modern,avangarde,yeni klasik,rustik olmak üzere daha bir çok tarzda üretim yapmaktadır.Üretimde kullanılan başlıca hammaddelerimiz,yerli kayın,ithal ayos,ithal ve yerli ıhlamur,1,5-36mm kadar ham veya kaplanmış mdf,sunta,kontraplak,gürgen ve kavağın pres kontraplakları gibi çeşitli malzemelerdir.Ürünlerdeki bu malzemelerin kullanımları ise %50 mdf,%35 doğal ağaç,%15’i kontraplaktır.

 

ÖDEME KOŞULLARI

Perakende satışlarımızda kredi kartı imkanları veya nakit ödeme seçenekleri mevcut,toptan satışlarda 6 aya kadar vade ile ödemelerle,ihracat satışlarında ise anlaşmada %30, %20 iş ortasında ara ödeme olarak ve gümrüklemede ise kalan %50 si veya akreditasyon ile çalışabilmekteyiz.

 

REFERENSLARIMIZ

Ortadoğu merkezli yaptığımız işlerin başında Suudi Arabistan gelmekte ve Jeddah şehrinde 6 ad. Projemiz oldu. Bunların 4’ü butik otel ve 1’i de 2008 yılında Savdi Oger firmasına ait prefabrik evlerin mobilyasının yapımı projesidir. 2003 yılında Cidde’ye bağlı Al Rabak kentinde bir çimento fabrikasının prefabrik evlerinin mobilya bölümünü donattık. Aynı şekilde 2008 yılında Al Grayyadh kentinde bir butik otel projesi tamamlandı. 2009 yılında Riyad’da ki Riyad çimento fabrikasına ait prefabrik evlerin mobilyaları tarafımızca yapıldı. 2009 yılı sonunda Suriye’nin Deraa şehrinde bir otel projesine daha imza atıldı ve tamamlandı. 2010 da Türkiye’de Gaziantep ilinde tamamiyle klasik mobilyalardan oluşan bir proje yaparak, restore edilmiş, tarihi evlerle dolu bir sitenin mobilyalarını ürettik. 2010’da Hatay’da yaman otel ve resturantın 40 odalık mobilyasını, 2011’de harbiye ilçesinde Tarbuş Otel’in 48 odalık mobilyasını ve dekorasyon işlerini, 2012’de Saadet Grand Otel’in 50 odalık mobilyasını,restoran ve cafe ahşap işlerini ve dekorasyon ile ilgili tüm mobilya işlerini, 2013 yılında da Otaman Palace’a ait özel bir odanın ahşap dekorasyon işlerini üstlenip başarıyla tamamladık.

 

PROJELERİMİZ

2013 yılında ileri teknoloji makineler ile üretim kapasitesini arttırma ve seri üretime geçme adlı projemiz için 400.000 Euro ve 2016 yılında üretim alanının katlı bina sisteminden tek katlı üretim şekline geçişi için 7500 m² ‘lik alan tahsisi ile ilgili yeni yer temini için yarım milyon bütçe ayrılmıştır.